A kosarad még üres!

http://www.kreativhobby.hu/img/muhely-hirek-banner.jpg
Régiből újat - kép kollázs

A mai átalakulás alanyai régi képkeretek, régi festmények, képek lesznek. Ilyenek talán a Te padlásodon, pincédben is porosodnak, de ha nem, kérdezd körbe a Családot, hátha, valahol meghúzódik egy selejtezésre váró darab. Ha ott sem jársz sikerrel, az még nem jelenti azt, hogy fel kell adnod a reményt, hogy megvalósítsd mai ötletünket!

Útra fel, és irány a város, a piacok! Próbálj bolhapiacokon, régiségkereskedőknél néhány – persze nem műkincs kategóriájú – régi festményre szert tenni. Ha lehet, törekedj arra, hogy különböző alakú, méretű, mintázatú keretek is legyenek a kollekcióban!


Ha a festmények megvannak, még belevaló képeket kell összegyűjtened! A mai ötlet pikantériája, hogy a régi, antik képkereteket modern, színes ruhába bújtatjuk, míg a bennük elhelyezésre kerülő családi (vagy bármilyen más) fényképeket, amelyek nagy része minden bizonnyal színes, kicsit „megöregítjük”, vagyis fekete-fehérré változtatjuk. 

Ha képkeret ügyben nem is jártál sikerrel idősebb Családtagjaidnál, Szeretteidnél, régi, már eleve fekete-fehér fényképek biztosan vannak róluk, amiket szívesen bekereteznél. A különböző digitális képszerkesztő programok pedig ma már lehetővé teszik, hogy a napjainkban készült színes fényképekből néhány kattintással az egészen más hatást keltő, fekete-fehér változatok is megszülessenek (vagy, ha a régi, eredeti fényképeid barnítottak, a képszerkesztő szoftverekkel a mai fotókat is könnyedén be tudod barnítani).

Amire szükséged lesz:
-régi festmények, képek, képkeretek,
-fehér hobbi festék
-egy tetszőlegesen kiválasztott (a lakásodhoz illő) színű hobbifesték különböző árnyalatai (további árnyalatok egymás keverésével és fehér hozzáadásával létrehozhatók)
-fekete-fehér fényképek,
-finom csiszolópapír,
-ecsetek



Így készül a kép kollázs:
Legelőször szabadítsd meg a régi képkereteket a tartalmuktól, már, ha van nekik. Távolítsd el minden részletét a régi képeknek, az esetlegesen ottmaradt ragasztószalag darabokat is. Ezután kezd el az érdemi munkát, melynek első lépéseként célszerű megtervezni a kép kollázst. Nézz szét a lakásban, egyáltalán hol lenne egy akkora szabad falfelület, ahová kitehetnéd emlékeidet. Ha megvan, jelölj ki a földön (kerítsd körbe) egy ugyanakkora területet, ami rendelkezésedre áll a falon is! Helyezd el rajta a képkereteket. Nyugodtan tologasd, cserélgesd őket, amíg szó szerint össze nem áll a kép, amíg meg nem találod a tökéletes összeállítást.

Tipp: készíts egy skiccet (vagy fotót) a képkeretek végleges elrendezéséről, ami a segítségedre lehet, amikor majd a falra kell felfúrni azokat.

Csiszold át az összes régi képkeret felületét, portalanítsd, majd fesd le először fehér hobbi festékkel (vagy egy fehér alapozó festékkel), száradás után pedig a kiválasztott színekkel. Ha szükséges (márpedig minden bizonnyal az lesz) két rétegben vidd fel a színt, de a két réteg között hagyj elég száradási időt!

Ha elkészültek a megújult keretek, jöhetnek a képek! Használj régi, fekete-fehér fényképeket, vagy fénymásold le fekete-fehérben a korunkbeli, színes fotókat, vagy a számítógépen, képszerkesztő szoftver segítségével „fakítsd ki” a fényképeid színét. A nagyobb keretekbe nagyobb méretben hívasd elő, nyomtasd ki, vagy fénymásolóval nagyítsd fel a képeket. Ha minden kép megvan, keretezd be őket, és már csak annyi van hátra, hogy az emlékeztető rajznak megfelelően felfúrd a képeket a falra!

Tipp: a kollázsok akkor igazán hatásosak, és harmonikusak, ha egy témát dolgoznak fel! Járj el Te is így antik-modern kép kollázsod készítésénél, vagyis válassz azonos témájú fényképeket - például a családról, egy utazás emlékezetes pillanatairól, kedvenc állataidról, növényekről, tájakról stb.


Forrás: Hobby Idéer, Panduro Hobby


Értékelj:



továbbküld

nyomtatható változat


Hozzászólások

Csak regisztrált tagok szólhatnak hozzá! Bejelentkezés Regisztráció

Keresés

KH Eseménynaptár

<< 2012 Május >>
H K Sze Cs P Szo V
  1
2
3
4
5
6
7 8
9
10
11
12
13
14 15
16
17
18
19
20
21 22
23
24
25
26
27
28 29
30
31
     

KH Tipp-Mix

A tipp beküldéséhez be kell jelentkezned.
Név:
Tipp címe:
Kategória:
Tipp:


Friss Cikkek

Füli pálcikából

Egy különleges fülbevaló ötletet mutatunk  be mai ékszer rovatunkban - saját készítésű fülialappal, gyorsan és egyszerűen!

tovább...

Nyári dekor a fészer oldalán

Egy kis csiszolás, egy kis festés, majd némi vágás, ragasztás, és máris vidám, nyári hangulatot teremthetünk a kertünkben, de akár a teraszon, vagy a lakásban is!

tovább...

Üzenet a hűtőgépen

Az alapötletet egy női újság adta. A feladat az volt, hogyan is valósíthatnánk meg mi, kreatívhobbyzók ugyanezt házilag? Íme!

tovább...

MÁJUS HÓNAP SZÍNE: A LILA

Az áprilisban útjára indított A hónap színe  rovatunk májusban a LILA szín körül forog! Nézzétek, mi mindent vehettek nálunk, ami lila!

tovább...

Szülinapi meghívók

Sok olyan alkalom van az évben, ami csak bizonyos napokhoz, hónapokhoz, időszakokhoz köthető, a szülinap azonban nem ilyen. Hiszen minden nap valaki a születésnapját ünnepli. S, ha bulival, akkor arra meghívó is kell! Íme egy ötlet gyerekzsúrra!

tovább...

image



Partnereink