Írta:
Pécsi Balázs Roland | 2010-03-19 16:25:41 | Kategória:
STÍLUS&DEKOR
Cseresznyevirágok festik rózsaszínre a tájat, a kimonók selymén
meg-megcsillan a napfény, amely ugyanakkor fátyolosan szüremlik át az
elhúzható falak sokaságán, amely a japán térrendezés alapja.
.... Na jó, lehet, hogy túl romantikus alkat vagyok, beismerem, de
Japánról nekem mindig is elsősorban Puccini és az ő Cso-cso szánja
ugrik be, majd csak ezután jönnek a mangák, szusik, technológiai
szupercsodák, Toyota, Issey Miyake és Yohji Yamamoto.
Igaz, hogy sok olyan dolguk van, amelyet akár mi így európaiként kicsit
furcsának is szoktunk tartani, minthogy a fehér a gyászszín és hogy egy nőnek
három-négy féle nyelvváltozatot kell megtanulnia attól függően, kihez
beszél.
Alapvetően azonban csodáljuk őket civilizációs fejlettségükért, magas kultúrájukért, művészetükért, divatjukért.
Minket is megihletett tradicionális minimalizmusuk, amely a sinto
vallásból származik. Nem tudom, hogyan alakulhatott ki ez a
sztereotípia, de a lényegen nem változtat. A lakberendezésben tipikusan
japánnak számít a vörös-fekete-fehér együttes alkalmazása. Mi az
enteriőr vezérmotívumának a bambuszt választottuk.
Hangulatos japán enteriőrrészlet
Vegyél egy egyszerű üvegtálat, majd decoupage-old fel rá a bambuszmintás szalvétát. Kend le ezután fehér hobbifestékkel, majd száradás után jöhet a befejezőlakk réteg. A tálba fekete köveket, papírvirágokat tehetsz dekornak.
Hozzávalók: sima üvegtál, bambuszmintás szalvéta, decoupage-ragasztó, ecset, fehér hobbifesték, befejezőlakk
Az IKEA-ban kapható lámpának adhatsz más funkciót is. Nekünk tetszett a szögletes formája, így lett belőle váza, amibe pirosra szárazvirágot helyeztünk. Alapozófestékkel kend le vázát fehérre, majd decoupage-old fel rá a szalvétát. Végül szivaccsal menj át még egy rétegben rajta - természetesen a mintán ne - , hogy egyrészt jobban fedjen a feték, másrészt összedolgozd a szalvétát az üveggel, mintha festve lenne a minta. A váza peremét fekete hobbifestékkel szivacsoltuk. A végén az egészre kenhetsz rá egy lakkréteget, hogy könnyebben tisztíthasd.
Hozzávalók: IKEA-s lámpabúra, alapozófesték, ecset, bambuszmintás szalvéta, decoupage-ragasztó, fehér- és fekete hobbifesték, szivacs, hobbilakk, piros szárazvirágcsokor
A doboz lefestéséhez segít a fotó, itt csak azt emelnénk ki, hogy a fekete minta nem szalvéta, hanem mi rajzoltuk oda. Ehhez nem kell Takashi Murakaminak lenned, egyszerűen csak átkopiztuk.
Vegyél egy ív indigót, majd tedd rá a szalvétát és ceruzával rajzold át a vonalakat, ezután pedig fesd ki, mint egy kifestőt.
A fentebb leírtakhoz hasonlóan a indigós eljárást textilen is alkalmazhatod. Mi párnahuzaton tettük ezt, ugye milyen jól mutat? Annyiban kell figyelned, hogy a festék fixálásához száradás után a dobozon jelzett hőfokon át kell vasalnod a hátulján.
Hozzávalók: párnahuzat, piros textilfesték, ecset, indigó, golyóstoll
Design: Sólyom Gabriella
Fotó: Szász Enikő
Styling és szöveg: Pécsi Balázs Roland
Hozzászólások
Csak regisztrált tagok szólhatnak hozzá! Bejelentkezés Regisztráció